منشن اینستاگرام چیست ؟ | نحوه منشن کردن در اینستاگرام

منشن اینستاگرام چیست

اگر با برنامه یا اپلیکیشن اینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی آشنا باشید و جزء کاربران فعال و حرفه‌ای در استفاده از این نرم افزار هستید، حتما با این مفهوم که منشن اینستاگرام چیست؟ آشنایی کامل دارید.

اصلی‌ترین کاربردی که برنامه اینستاگرام دارد به اشترک گذاشتن تصاویر و ویدئوهای موردنظر افراد است.همچنین برنامه اینستاگرام از اصطلاحات بسیار متنوع و پرکاربردی برخوردار است که اصطلاح منشن(mention) هم جزء پرکاربردترین اصطلاحات این برنامه محسوب می‌شود.

منشن کردن در اینستاگرام هم یکی از قابلیت‌های کاربردی این شبکه اجتماعی است که امروزه کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به بیان مفهوم منشن کردن در اینستاگرام، کاربردها و محدودیت‌های آن و همچنین چگونگی جلوگیری از منشن شدن توسط افراد دیگر در پست اینستاگرام، بپردازیم و شما را با آ‌‌ن‌ها آشنا نماییم.  پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

منشن اینستاگرام چیست؟

منشن (mention) که در زبان انگلیسی به معنی اشاره است و کاربردهای مختلفی دارد، در اینستاگرام هنگامی استفاده می‌شود که شما می‌خواهید شخصی یا فردی را از یک پست مطلع و آگاه کنید یا پست و استوری را منتشر نموده و فرد یا شخصی را در آن پست معرفی کنید.

همچنین منشن کردن در اینستاگرام یک قابلیت‌های مهم و کاربردی است که به کمک آن شما می‌توانید یک پیچ را در اینستاگرام به دوستان خود معرفی کنید.شما می‌توانید از طریق منشن کردن در اینستاگرام در هر کامنت به یک یا چند شخص دیگر اشاره نمایید.

برای منشن کردن در ابتدای متن خود نماد “@” را تایپ نموده و اکانت شخص مورد نظر را انتخاب کرده و بعد از آن متن خود را تایپ نمایید.قابلیت منشن کردن هم در کپشن و هم در کامنت توسط افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اینستاگرام هنگامی که می‌خواهید به نام فرد یا شخصی اشاره نمایید از قابلیت منشن(mention) استفاده می‌کنید.

سایز دقیق پست و استوری اینستاگرام (2020)

برای منشن کردن در اینستاگرام از علامت یا نماد “@” قبل از آیدی شخص مورد نظر در برنامه استفاده می‌شود. هدف اصلی از منشن کردن در اینستاگرام بالا بردن تعداد دنبال‌کننده‌ها یا همان فالوورها است که این کار بیشتر به وسیله کسب و کارها و مشاغل تجاری برای افزایش تبلیغات آن‌ها انجام می‌شود.

کاربرد منشن اینستاگرام چیست

کاربرد منشن کردن در اینستاگرام

کاربرد منشن کردن در اینستاگرام هنگامی است که شما یک پست و محتوا در اینستاگرام را می‌بینید و دوست دارید آن را به فرد دیگری نشان دهید و برای این کار شما آن شخص یا فرد را در زیر آن پست منشن می‌کنید.

مزایای منشن اینستاگرام

اگر به دنبال این هستید که برندتان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام بهتر به مخاطبانتان معرفی کنید، می‌توانید از مزیت‌های منشن در اینستاگرام استفاده نمایید.
این مزیت‌ها به صورت زیر هستند:

 •  می‌توانید از این طریق مسابقات اینستاگرامی اجرا نمایید.
 • از طریق منشن اینستاگرام می‌توانید محتوای تولید شده توسط افراد دیگر را به استوری‌هایتان اضافه نمایید.
 • می‌توانید به وسیله آن مناسبت‌های خاص و ویژه را نشر داده و مهمان‌هایتان را منشن کنید.

انواع منشن کردن در اینستاگرام

منشن کردن در اینستاگرام به ۴ حالت انجام می‌شود، که به صورت زیر است:

 1. منشن کردن در کامنت
 2.  منشن کردن در پست
 3. منشن کردن محتوا
 4. منشن کردن در استوری

در ادامه ما قصد داریم به شرح مختصری درباره چهار حالت منشن کردن در اینستاگرام بپردازیم. پس همچنان تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید.

 • منشن کردن در کامنت

شما می‌توانید برای منشن کردن در کامنت، پستی را که درنظر دارید، بعد از علامت “@” نام کاربری فرد یا شخص موردنظر را تایپ کنید. همچنین می‌توانید در کنار نام فرد یا شخص منشن شده در کامنت توضیحاتی را که دوست دارید، اضافه نمایید.

0 تا 100 آموزش استفاده از هشتگ در اینستاگرام
 • حذف منشن در کامنت اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است به طور اشتباه در زیر یک پست اکانت فردی را منشن کنید. در صورتی که بخواهید این اکانت اشتباهی را حذف و پاک نمایید، مراحل زیر را انجام دهید:

 •  پست منشن شده را باز نمایید.
 •  پس آن را انتخاب کنید.
 •  از طریق آیکون “سطل آشغال” آن اکانت را حذف کنید.

با انجام این مراحل شما به راحتی می‌توانید اکانت اشتباه و اعلان آن را از پیج فرد مقابل پاک و حذف نمایید.

انواع منشن اینستاگرام چیست

 • منشن کردن در پست

برای اینکه بتوانید در پستی منشن کنید  ، علامت “@” را بعد از نوشتن کپشن مورد نظر تایپ کرده و پس از آن نام شخص مورد نظر خود را تایپ نمایید.

 • منشن کردن محتوا

هنگامی که شما می‌خواهید تصویر یا ویدئویی را از یک پیج دیگر در پیج خود قرار دهید، در واقع آن فرد را منشن می‌کنید، تا بتوانید منبع محتوای آن را نشان دهید. این کار به این دلیل انجام می‌شود که اینستاگرام به کپی کردن محتوای افراد بسیار حساس است و اگر منبع پست شما مشخص نباشد، بلافاصله اینستاگرام آن را پاک خواهد کرد.

 • منشن کردن در استوری

در اینستاگرام این قابلیت وجود دارد که بتوانید افراد را در استوری خود، هنگام استوری گذاشتن، منشن کنید. برای اینکه افراد را در استوری خود منشن کنید، هیچ گونه محدودیتی در اینستاگرام وجود دارد.
بنابراین اگر می‌خواهید منشن كردن پست در استوری اینستاگرام را انجام دهید، باید مراحل زیر را درنظر بگیرید:

 1. نرم افزار اینستاگرام را بر روی گوشی همراه خود باز کرده و اجرا نمایید.
 2. بر روی آیکون “+” در بخش بالا و سمت چپ برنامه اینستاگرام کلیک کنید.
 3.  عکس یا فیلم کوتاه مورد نظر خود را می‌توانید از گالری انتخاب کنید یا اینکه از طریق دکمه لمسی “شاتر” همزمان ایجاد کنید.
 4.  بعد از انتخاب یا گرفتن عکس یا فیلم کوتاه خود، بر روی نماد “Aa” در بالای صفحه سمت راست برنامه اینستاگرام کلیک کنید.
 5.  وقتی متن خود را نوشتید، علامت @”” را تایپ کنید و بعد از آن نام کاربر یا اکانت فرد یا شخصی که می‌خواهید آن را در اینستاگرام منشن کنید، تایپ نمایید.
 6. بخشی از صفحه نمایش را لمس کنید. ( مکان لمس خارج از کیبورد و محدوده تایپ باشد)
 7.  در پایان نماد “تایید” را در پایین و وسط صفحه کلیک کنید.

منشن شدن توسط افراد دیگر

هنگامی که فرد یا افراد دیگری شما را منشن می‌کنند، در بخش Activity (فعالیت‌های اینستاگرام) یک اعلان دریافت می‌کنید که شما را از منشن شدن توسط فرد یا افراد دیگر در یک بخش ویژه آگاه و مطلع می‌سازد.

محدودیت منشن در اینستاگرام

محدودیت منشن در اینستاگرام

شما در اینستاگرام برای منشن کردن افراد با محدودیت مواجه هستید و بر روی هر عکس در برنامه اینستاگرام فقط می‌توانید ۱۰ نفر از افرادی را که تمایل دارید در اینستاگرام منشن کنید، تگ نمایید.همچنین در قسمت کپشن به تعداد کاراکتر می‌توانید حساب‌های کاربری را در برنامه اینستاگرام منشن کنید. بنابراین در اینستاگرام برای هر کامنت فقط ۱۰ نفر را می‌توانید منشن کنید.

جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام

شما می‌توانید برای جلوگیری از منشن شدن یا تگ شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر، با استفاده از انجام تنظیمات در برنامه اینستاگرام، منشن شدن یا تگ شدن به وسیله دیگران را غیرفعال کنید.بعد از انجام این تنظیمات دیگر کسی نمی‌تواند شما را در پستی تگ کند و منشن شدن شما در هر عکس یا فیلم نیاز به تایید شما دارد.

اموزش قدم به قدم ساخت پست اسلایدی در اینستاگرام

شما می‌توانید برای جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام توسط افراد دیگر، آن‌ها را بلاک کنید. بنابراین بلاک کردن افراد منشن کننده، می‌تواند یکی از راه‌ها برای جلوگیری از منشن شدن در اینستاگرام باشد.

کلام آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم شما را با مفهوم منشن کردن در اینستاگرام، انواع منشن کردن و نحوه منشن در اینستاگرام، محدودیت‌های منشن کردن و نحوه جلوگیری از منشن شدن توسط افراد دیگر در اینستاگرام آشنا کنیم.حالا شما یاد گرفته‌اید که چگونه در اینستاگرام منشن کنید، بنابراین از طریق برنامه منشن اینستاگرام صفحه کاربری خود را حرفه‌ای کنید و دوستانتان را در پست‌ها و استوری‌های مختلف منشن کنید.

2 دیدگاه برای “منشن اینستاگرام چیست ؟ | نحوه منشن کردن در اینستاگرام

 1. ریحانه(مستعار)فروشگاه حجاب ریحانه گفته:

  سلام و درود
  خداقوت,دست شما درد نکنه و عالی,اگر مطالب به‌صورت ویدئو یا فیلم از,صفحه ی گوشی باشه عالیه ,البته نوشته بود امتدمن موفق به دانلود نشدم,اسم کانال تلگرام که دوره های رایگان اونجا هست رو هم ممنون میشم بفرمائید.
  در کل من قبلا با شما از,طریق کانال معرفی افراددموفف آشنا شده بودم و زمانی که پیتون رو دیدم خیلی خوشحال شدم,در زمینه ی حجابرکار میکنم و اصلا آشنایی و علاقه به اینستاگرام نداشتم, اما متوجه شدم علم روز با استفاده مفید بسیار هم عالیه, سپاس فراوان از,شما و آرزوی موفقیت روز افزون و التماس دعای خیر,چه خوبدمیشددامکانش بود پیج بنده رو ببینید تو نظر بدین,البته میدونم خواسته ی زیادی,بازم ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *